Meemassaaž
Meemassaaži on kasutatud nii Aasias kui ka Venemaal ammustel aegadel. Meemassaaž stimuleerib naha aluskoes ja lihastes verevarustust. Mesi seob ja kiirendab organismist jääkainete väljaviimist vere ja lümfiringe kaudu. Mesi aitab maandada lihaspinget, mis tekib jääkainete kogunemisest. Aitab tõhusalt võidelda tselluliidiga ja puhastab nahapoore. Protseduur silub nahaaluseid tihendeid, nahk muutub siidiseks. Mett kasutatakse kleepainena. Vastunäidustuste puudumise korral võib meemassaaži teha ka näole – see toniseerib ja trimmib näonahka. Meemassaaž ei ole sama, nagu saunas meemaski tegemine, mis aitab suurepäraselt külmetushaiguste puhul. Soovitav on massaažile minna tühja kõhuga ja eelnevalt jalad raseerida. Keha peab olema puhas ja kreemitamata, vastasel korral mesi ei imendu.
Esimene protseduur võib olla valulik, järgnevad korrad on meeldivamad. Pärast protseduuri pannakse klient mõneks minutiks rätiku alla hauduma ja seejärel puhastatakse meest. Meemassaaži saab endale ise ka teha, näiteks põlveliigestele või reitele. Kõhu masseerimine meega aitab leevendada kõhukinnisust. Pärast meemassaaži on soovitav juua taimeteed või sooja vett.
Massaažis oleks soovitav käia kord nädalas, tselluliidi puhul saab paremaid tulemusi 8-10 korra ravikuuriga, 2-3 korda nädalas.
Näidustused:
– külmetus, bronhiit
– närvi- ja liigesevalud
– lihaspinged
– tselluliit
– kroonilised liigeseprobleemid
– seedeprobleemid
– kuiv nahk
– alandab kaalu
Vastunäidustused:
– allergia mee suhtes
– nahahaavad
– ägedad põletikud
– kõrgvererõhutõbi
– südame rütmihäired
– südame stimulaator
– ei sobi lastele ja rasedatele
– palju sünnimärke
– väga karvasel inimesel raskesti talutav