Laavakivi massaažlaavakivi-massaaz

Laavakivimassaaž ehk geotermiline teraapia ehk tšakra kivimassaaž – heal lapsel mitu nime – on tuntud juba aastatuhandeid. Mõju põhineb erinevate looduslike tehnikate kombinatsioonil. Laavakivid, mida kasutatakse, kannavad endas tule ja maa jõudu, vesi on neid lihvinud, päike on jätnud neisse oma energiat. Kivid soojendatakse enne kasutamist, nii ärkab nendes asuv ürgne jõud. Laavakivid on tänu suurele rauasisaldusele väga hea soojusmahtuvusega.

Raviviis tugineb India terviseõpetusele. Protseduuris on ühendatud energiakeskuste ehk tšakrate kivi- ja käsimassaaž ning tšakrate mõjutamine poolvääriskividega. Kehal asuvatele tšakratele asetatakse eelnevalt soojendatud laavakivid, iga tšakra ehk organismi energiakeskus on seotud konkreetse organsüsteemi, sisenõristusnäärmete ja emotsioonidega. Emotsioonid võivad mõjutada tšakraid ning nende kaudu vastava organi energiaringlust sellisel määral, et tervisehäire võib füüsiliselt välja lüüa.

Nahaga kokku puutudes hakkavad laavakivid edasi andma soojust ja päikesest päritud energiat, mis kaotab lihaspinged, laiendab veresooni, reguleerib seede-, ainevahetus- ja hormonaalsüsteemi. Soojusega avanevad energiakanalid ja vabanevad energiablokid ning tänu sellele tõuseb kogu organismi toonus ja energeetika tasakaalustub. Peale tšakrate mõjutamist laavakividega masseeritakse keha üleni kividega. Lõpetuseks asetatakse igale tšakrale tema olemusega paremini sobiv poolvääriskivi, selleks et õige energeetilise laenguga tšakrat veelgi tugevdada. Sobivate kivide olemasolul võib poolvääriskive ka ise ilma terapeudi abita tšakrate tasakaalustamiseks kasutada, kuid mõjusamad on nad kindlasti koos laavakivimassaažiga. Kivimassaaži mõju on mitmetasandiline, nii keha, hing kui ka meel saavad kosutust ja rahulolu.

Ajalugu

Kivimassaaž oli tuntud nii Hiinas, Indias ja mujal Aasias kui ka indiaanlaste seas. Vana-Roomas armastasid imperaatorid lõõgastuda kuumaveebasseinis ja lasta end laavakividega masseerida.

Näidustused:
– stress
– unetus
– lihase- ja liigese valud
– kerged vereringe probleemid
– hingeline tasakaalutus

Vastunäidustused:
– kõrge vererõhk
– ägedad nahahaigused
– palavik
– rasked südame-, neeru-, maksa- ja kopsu haigused
– halvaloomulised kasvajad
– põletikulised haigused
– nakkushaigused
– vere hüübimishäired
– veenilaiendid ja põletikud
– alkoholi- ja narkojoove
– kuum ilm